Ez a weboldal sütiket használ, hogy az oldal összes funkcióját elérje. További információt az adatkezeléssel kapcsolatban az Adatvédelmi tájékoztató oldalunkon talál. Amennyiben elfogadja a sütik használatát weboldalunknak, kérjük kattintson az Engedélyez gombra.

Átadták a Kálmándi Mihály-díjat

2014-07-07

A Semmelweis nap alkalmából a városházán rendezett ünnepségen adták át a Kálmándi Mihály-díjakat, a korábbi évektől eltérően idén három díjazott volt. Az elismerést azok a szakemberek kaphatják, akik az egészségügy területén kimagasló tevékenységet végeznek a megyeszékhelyen. A kivételes szociális érzékenységű szolnoki orvosról elnevezett elismerést a város közgyűlése 1994-ben alapította. A díj emlékplakettjét Pataky Béla szobrász- és grafikusművész formázta.

Köszönet illeti a szolnoki egészségügyi alapellátásban dolgozókat, hiszen mindent megtesznek azért, hogy hivatásukat magas szakmaisággal, a lehető legmagasabb fokon és emberséggel lássák el – kezdte köszöntőjét Szalay Ferenc polgármester, aki azt is hangsúlyozta, hogy a városban hatékonyan és szervezetten működik az alapellátás. A polgármester kitért a prevenció fontosságára is, hiszen a megelőzés által érhető el a lakosság általános egészségi állapotának javulása, az életkilátások további növekedése. Az ünnepségen elismert díjazottak mindegyike sokat tett a prevenció területén, mely bár nem hoz azonnali és látványos eredményt, mégis fontos területe az egészségügynek.

2014-ben Kálmándi Mihály-díjban részesült:

Dr. Beke Gabriella járási tisztifőorvos:

Dr. Beke Gabriella a Leningrádi Közegészségügyi Hygiénés Orvostudományi Egyetem elvégzése után a Szolnok Városi Közegészségügyi és Járványügyi Szolgálatnál kezdett dolgozni. 1989-ben szakvizsgázott közegészségtan-járványtan szakon, majd közegészségügyi-járványügyi felügyelői kinevezést kapott.

Az ÁNTSZ Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Intézetéhez 1991-ben került, ahol ellátta a tisztiorvosi feladatokat, és eleget tett a jogszabályban előírt kötelezettségeinek is.

1999-ben az árvízvédelemben kifejtett kiemelkedő tevékenysége és emberi helytállása elismeréseként a megyei tisztifőorvos az „Árvízvédelemért ’99” érmet adományozta számára.

Feladatait mindig kiemelkedő szakmai érdeklődéssel, pontossággal, magas szakmai színvonalon végezte, melynek eredményeként 1997. január 1-jétől az ÁNTSZ Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Intézete városi tisztifőorvosi feladatait látta el. A közigazgatást érintő átszervezések után, jelenleg a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Szolnoki Járási Hivatal Járási Népegészségügyi Intézetének járási tisztifőorvosa.

Munkája mellett jelentős figyelmet fordít szakmai ismereteinek fejlesztésére is. 2006-ban okleveles egészségügyi szakmenedzser, 2013-ban pedig egészségügyi minőségbiztosítási és minőségfejlesztési szakember szakképzettséget szerzett.

Kiemelten kezeli a védőoltásokkal kapcsolatos feladatok végrehajtását, lakossági megkeresések esetén a tanácsadást. Influenzajárvány idején a feladatok elvégzésének gondos, körültekintő megszervezésével és irányításával segíti a hatékony feladatellátást.

Munkája során nagy hangsúlyt fektet a fertőző betegségek megelőzési lehetőségeinek fokozottabb ismertté válására. Fontosnak tartja az újabb generációk magas szintű szakmai képzését, ezért a közegészségügyi-, járványügyi felügyelők elméleti és gyakorlati képzésében rendszeresen részt vesz.

A népegészségügyi feladatok megyei szintű átszervezését valamennyi szakterületen nagymértékben elősegítette.

Munkáját szívvel-lélekkel, következetesen végzi, vezető társaival, munkatársaival, a társszervekkel, mind a megyei, mind a kistérségi, illetve járási intézetek munkatársaival jó munkakapcsolatot alakított ki.

Szolnok város a Kálmándi Mihály-díj adományozásával kívánja elismerni
Dr. Beke Gabriella Szolnok városban a népegészségügy területén végzett több, mint 25 éves kimagasló szakmai és vezetői munkáját, hozzáértését, szorgalmát.

 

Dr. Hámori Ferenc üzemorvos:

Dr. Hámori Ferenc 1933-ban született Fegyverneken, egy 8 gyermekes család második tagjaként. A család és az egészségügyi ellátás területe összefonódott. Édesapja szintén orvos volt, 5 fiúgyermekből 4 orvos, 1 pedig neurobiológus lett. 3 lány testvérük szintén egészségügyi pályán helyezkedett el. Példamutató család és példamutató életpályák.

Dr. Hámori Ferenc 1958-ban végzett a Szegedi Orvostudományi Egyetem általános orvosi karán. Az egyetem elvégzése után Szolnokon kezdte pályafutását körzeti orvosként a Temető úti rendelőben. 1964-ben elvállalta az akkor dinamikusan fejlődő Tiszamenti Vegyiművek üzemorvosi feladatait főállásban, de 1993-tól az üzemorvoslás mellett a háziorvosi feladatokat is ellátta ugyancsak a Temető úti rendelőben.

Munkáját minden munkaterületen példamutatóan végezte. Körzetében tiszteletet és megbecsülést vívott ki magának. Emberi kapcsolatai mind a betegekkel, mind a kollégáival példaértékű. Szakmai munkájában a megelőzésre, a gondozásra helyezte a hangsúlyt. Ennek is köszönhető, hogy gyógyító munkája során nem érték váratlan meglepetések, pedig a körzet lakosságának szociális körülményei nem könnyítették meg munkáját.

Preventív szemléletét az üzemorvosi munka predesztinálta. Az üzemorvosi feladatokat több évtizeden át, sőt 81 éves kora ellenére jelenleg is magas színvonalon látja el. A 2000 dolgozót foglalkoztató veszélyes üzem orvosi feladatainak ellátása nagy kihívást jelentett számára. Nagyon jó kapcsolatot alakított ki az üzem vezetőivel, akik munkáját segítették, javaslatait elfogadták. Csak így lehetett munkája eredményes a balesetek és foglalkozási betegségek megelőzésében.

Képessége, felkészültsége és szakmai gyakorlata az 1973-ban alapított Egyesített Egészségügyi Intézmény vezetésének a figyelmét is felkeltette, melynek eredményeképp megbízták a vezető-üzemi főorvosi feladatok ellátásával is. Nagy munkabírása képessé tette ezen plusz feladat ellátására is.

1962-ben még csak 3 üzemben folyt üzemorvosi ellátás. A város iparosítása indokolta az üzemorvosi hálózat fejlesztését. 1973. és 1980. között, közel 40 ipari és mezőgazdasági üzemben szervezték meg Hámori doktor közreműködésével az üzemorvosi ellátást.

E tevékenység ellenőrzése is az ő feladatát képezte.

Dr. Hámori Ferenc minden feladatkörben eredményes, példamutató és magas színvonalú munkát végzett. 56 éve szolgálja Szolnok város lakosságát ezért méltó a „Kálmándi Mihály díj”-ra. Szolnok város a díj átadásával kívánja elismerni Dr. Hámori Ferenc Szolnok város alapellátásában végzett példamutató munkáját, humanitását.

 

Szolnoki Iskolavédőnők Egyesülete:

A Szolnoki Iskolavédőnők Egyesülete 2002. november 7-én alakult.

Az Egyesületet 17 lelkes, az egészségnevelés terén rendkívül elkötelezett védőnő alkotja. Az Egyesület tevékenységét elsősorban a tanulóifjúság körében fejti ki a felnövekvő nemzedék és családtagjaik egészségnevelése, egészségvédelme érdekében.

Az Egyesület legfőbb célkitűzésének és szívügyének tekinti a tanuló ifjúság egészségnevelését, egészségfejlesztését, egészségvédelmét, szemléletformálását, a testmozgás iránti igény kialakítását.

Tevékenysége során figyelmet fordít a lakosság lelki egészségére is, mindezek elősegítése érdekében életvitel, életminőség javítását célzó javaslatokat dolgozott ki. Az egészséges életmód korosztály-specifikus népszerűsítésében, terjesztésében és az ehhez kapcsolódó programok kidolgozásában, valamint megvalósításában is aktív szerepet vállal.

Számos program aktív résztvevője és megvalósítója mind városi, mind megyei szinten, ezek közül az alábbi, a lakosság széles körét, vagy egyes lakossági csoportokat megszólító programokat emelték ki:

Az Egyesület Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával immáron 9. éve minden év tavaszán megrendezi a Korosztályos Egészségnevelési Verseny iskolai fordulóit és városi döntőjét, melynek során városunk 11 általános iskolájának felső tagozatos diákjai köréből több,  mint 100 csapat közel 500 fővel készül a nagy megmérettetésre.

A Városi Diák Tanács felkérésére évek óta aktív résztvevői az „Aludj máskor” 24 órás vetélkedőnek, ahol a játékos feladatok, TOTÓ-k összeállításával és egy csapat jutalmazásával nagyban hozzájárulnak a középiskolások népszerű versenyének sikeréhez.

Mindezeken túl a Nyári Napközis Táborokban rendszeresen szerveznek egészségnapot, melynek során a táborozó gyermekek, illetve a nehéz szociális helyzetben élő, hátrányos helyzetű kisdiákok oktatását végzik.

Aktív résztvevői a lakossági egészségnevelő programoknak is.

Az Egyesület példamutatóan működik együtt a városi, megyei és országos ifjúsági-, gyermek és családvédelmi, nevelési és oktatási, szociális, valamint egészségügyi intézményekkel, illetve a helyi média is gyakran számol be programjaikról. Ebben mind a korábbi elnök Czakóné Molnár Ágnes, mind a jelenlegi vezető Dr. Bagdiné Bangócs Éva konstruktív, nyitott, empatikus, a szakmaközi együttműködést tudatosan kereső személyisége jelentős szerepet játszik.

Tagjai a Stratégiai és Partnerségi Kerekasztalnak és a Szolnoki Kábítószerügyi Egyeztető Fórumnak is.

Szolnok város első alkalommal adományoz Kálmándi Mihály-díjat egyesület számára, melynek átadásával kívánja elismerni azt a rendkívül lelkiismeretes, közösségi szemléletformáló, egészségre nevelő munkát, melyet a Szolnoki Iskolavédőnők Egyesületének tagjai végeznek fáradhatatlanul mind az ifjúság, mind a felnőtt korúak körében.

VISSZA

Tisztelt Olvasó! Szolnok hírei, programjai iOS és androidos mobiltelefonjáról is elérhetők. Töltse le az alkalmazásboltból a SzolnokApp mobil alkalmazást és olvassa mobiljáról a legfrissebb szolnoki információkat!

SzolnokApp link: http://info.szolnok.hu/app

További hírek

Átadták a megújult Véső úti Sportközpontot

2024-04-26
A sport jellemformáló, olyan erényekre tanít, amelyek aztán az egész élet során elkísérhetnek és a legnagyobb küzdelmekben segítenek, ilyen az alázat, a kitartás, a fegyelem és az együttműködés - mondta Schmidt Ádám a megújult Véső úti Sportközpont ünnepélyes átadásán pénteken.

Döntött a közgyűlés: ingyenes lesz a tömegközlekedés a diákok számára

2024-04-25
Szeptember 1-jétől ingyenessé válik a helyi tömegközlekedés a szolnoki diákok számára, de a képviselőtestület a helyi felsőoktatás fejlesztéséről, a parkolás könnyítéséről is tárgyalt csütörtökön.

Dr. Lőrincz Ambrusra emlékeznek

2024-04-25
2024. május 3-án 14 óra 30 perckor a Szolnoki Római Katolikus Temető nagy ravatalozójában szeretettel várjuk mindazokat akik ismerték és szerették, hogy közösen emlékezzünk meg róla.

Ötvenéves jubileumát ünnepli a pedagógiai szakszolgálat

2024-04-17

Fennállásának félévszázados jubileumát ünnepli a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Szolnoki Tagintézménye, ebből az alkalomból Múlt és jövő a jelenben címmel rendeztek konferenciát a városháza dísztermében.

A roma kultúra sokszínűségét mutatták meg a Szigligeti Színházban

2024-04-12

Második alkalommal ünnepelték gálaműsorral Szolnokon a roma kultúra napját. A Szigligeti Színházban tehetséges roma fiatalok és felnőttek álltak színpadra, hogy bemutassák tudásuk legjavát. A rendezvényen részt vett Sztojka Attila roma kapcsolatokért felelős kormánybiztos és Szalay Ferenc polgármester.